NK Gaming

Nieuws

[NK2013] Aankondiging Nederlands Kampioenschap Gaming 2013

 

Het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 gaat op zondag 9 juni 2013 plaatsvinden. Dit jaar is het Nederlands Kampioenschap Gaming een centraal onderdeel tijdens het Dutch Gaming Festival in het IJssportcentrum te Eindhoven. De titels van dit jaar zijn 'League of Legends''Alliance of Valiant',  'FIFA 13''StarCraft II: Heart of the Swarmen 'Counter-strike Global Offensive'. De online kwalificatietoernooien vinden komende twee weken op ESL plaats.
 
Dit jaar heeft de IeSF (International E-sports Federation) 'League of Legendsen 'Alliance of Valiant Armsals officiële titels uitgekozen. Opvallend is dat het razend populaire StarCraft II niet meer bij de officiële titels hoort.  
De Nederlands kampioenen van 'League of Legendsen 'Alliance of Valiant Armszullen het, op een nog bekend te maken tijdstip, opnemen tegen de andere nationale kampioenen binnen Europa. De beste acht Europese 'League of Legends' teams en de beste twee Europese 'Alliance of Valiant Arms' teams zullen uiteindelijk afreizen naar Zuid-Korea voor het Wereld Kampioenschap.
Ondanks 'StarCraft IIgeen officiële IeSF titel is, wordt het spel wel op het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 gespeeld. Ook 'FIFA 13en 'Counter-strike Global Offensivezullen op zondag 9 juni worden gespeeld tijdens het prestigieuze kampioenschap. De prijzenpotten van deze drie toernooien worden nog bekend gemaakt.
 
De officiële titels van het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013:
- League of Legends, max 4 teams (PC, 5vs5, officiële IeSF titel)
- Alliance of Valiant Arms, max 4 teams  (PC, 5vs5, officiële IeSF titel)
- FIFA 13, max 16 spelers (Playstation 3, 1vs1)
- StarCraft II: Heart of the Swarm, max 16 spelers (PC, 1vs1)
- Counter-strike Global Offensive, max 4 teams (PC, 5vs5)
 
Kwalificatietoernooien:
Voor elke game vinden er diverse kwalificatietoernooien plaats:
- League of Legends: Twee kwalificatiespots te winnen op HCC!lan en twee kwalificatiespots te bemachtigen via online kwalificatietoernooien op ESL.
- Alliance of Valiant Arms: Vier kwalificatiespots te bemachtigen via online kwalificatietoernooien op ESL.
- FIFA 13: Zestien kwalificatiespots te winnen via online kwalificatietoernooien op ESL.
- Starcraft 2: Vier kwalificatiespots te bemachtigen op HCC!lan, vier kwalificatiespots te bemachtigen via DSCL en acht kwalificatiespots te bemachtigen via online kwalificatietoernooien op ESL.
- Counter-strike Global Offensive: Twee kwalificatiespots te winnen op HCC!lan en twee kwalificatiespots te bemachtigen via online kwalificatietoernooien op ESL.
 
Voorwaarden om deel te nemen:
Deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 is gratis, mits je je gekwalificeerd hebt  en een gratis ‘supporter’ lidmaatschap bij de E-sportbond hebt. Voor niet-leden kost deelname 10 euro en ook in dat geval kun je alleen deelnemen indien je je gekwalificeerd hebt.
 
HCC!lan (7t/m 9 juni 2013):
Heb je je niet kunnen kwalificeren of wil je nog meer prijzen winnen? Schrijf je dan in voor HCC!lan. Deze competitieve LAN Party vindt van vrijdag 7 juni t/m zondagochtend 9 juni op dezelfde locaties als het NK Gaming 2013 plaats en fungeert als last-minute offline kwalificatietoernooi.
 
Bezoekersinformatie:
Zondag 9 juni van 10:00 t/m 17:00 uur zijn de deuren open voor bezoekers. De entree bedraagt een symbolisch bedrag van 2 euro. 
Naast het Nederlands Kampioenschap Gaming 2013 en HCC!lan vinden er tegelijkertijd talloze andere activiteiten plaats zoals een scholencompetitie, (spel)computerbeurs, open kampioenschappen en een free gaming area.
 
Kortom: voor ieder wat wils en natuurlijk kunnen bezoekers er zelf ook op los gamen! Tot zondag 9 juni?